blomsterbukett

Planlegger dere bryllup?

13.06.18

I juni lanserer Skatteetaten en ny, digital innloggingstjeneste for prøving av ekteskapsvilkår.  Det betyr at par som ønsker å gifte seg, vil kunne logge seg inn via skatteetaten.no, invitere forlover eller vitne til å gjøre det samme, og på kort tid få behandlet sin eksteskapsprøving digitalt.

Politikk

07.11.11

Forvaltningen (kommune, fylkeskommune og stat) skal gjennomføre de beslutningene som politiske myndigheter tar.

I en kommune er det altså politikerne som bestemmer, mens kommunal administrasjon og kommunale tjenesteytere sørger for å omsette politikk til praktisk handling. I alle kommuner velges et kommunestyre hvert fjerde år.

Dersom kommunen ikke har direktevalg på ordfører er det kommunestyret som velger både ordfører, formannskap og hovedutvalg. Alle disse velges av og blant kommunestyrets faste medlemmer.

Valgt ordfører Steinar Halvorsen som representerer Høyre

 



 

 

 

 

 


 

 

Valgt varaordfører Stein Thomassen som representerer Arbeiderpartiet.
Valgt setteordfører Line Enger Posti som representerer Arbeiderpartiet.

Telefonnummer:

Ordfører Steinar Halvorsen Telefon: 78 45 30 03 Mobiltelefon: 474 19 933
Varaordfører Stein Thomassen kun mobil: 970 14 366
Setteordfører  Line Enger Posti kun mobil:

minsak

 

 

 

Kom med din sak!

Her  kan du foreslå saker du mener vil gjøre Loppa kommune eller Finnmark Fylkeskommune bedre.

Innbyggerforslag: Kommuneloven § 39a

Møteplan

Retningslinjer for offentlig spørretime
Retningslinjer for varsling


Reglement for Loppa kommunestyre
Reglement Godtgjørelse folkevalgte

Kommunestyremøte - Til saksdokumenter/Innkallinger/protokoller
Levekårsutvalget - Til saksdokumenter/innkallinger/protokoller
Formannskapet - Til saksdokumenter/innkallinger/protokoller
Hovedutvalget for teknisk, plan og næring - saksdokumenter/innkallinger/protokoller

 

Status for iverksettelse av kommunestyrevedtak valgperioden 2011 – 2015

Valg av nemder, utvalg, styrer og råd for perioden 2011 - 2015

 

  • Viltnemnda
    Frank Bekken  (H)
    Kai Martin Hansen (H)

    Fabrice Caline (SP)

    Vararepresentanter:
    Geir Walter Hanssen (H/KP/SP)
    Ole Karstein Johansen (H/KP/SP)
    Truls Martinsen (AP/SV)
  •  
  • Landbruksnemnda
    Personidentisk med formannskapets medlemmer

 

  • Loppa havneutvalg
  • Havneutvalget velges personidentisk med formannskapet.

 

  • Havnestyret Opphevet 30.06.2014

    Jan-Eirik Jensen, leder (KP)
    Hild Hagen, nestleder (H/KP/SP)
    Ann Tove Wilhelmsen (KP/H/SP)
    Erling Hansen (AP/SV)
    Thor Hallgeir Williamsen - brukerrepresentant

    Varamedlemmer:
    Stein Thomassen (H/KP/SP)
    Linda Martinsen (H/KP/SP)
    Hanne Nyheim (AP/SV)
    Knut Johansen - brukerrepresentant


     
  • Omstillingsstyret - opphevet pr. 31.12.2012

    Jan-Eirik Jensen, leder (KP/H/SP)
    Linda Martinsen (KP/H/SP)
    Ann H. Johansen (KP/H/SP)

    Kai Edgar Flåten (næringsforening)
    Patricia DeWilde (næringsforening)
    Arve Berntzen (næringforening)

    Varamedlemmer:
    Ingvild Eriksen (KP/H/SP)
    Hans Roald Johnsen (SV/AP)
    Gjermund Amundsen (SV/AP)
    Jorid B. Martinsen (næringsforening)

     
  • Valgstyret/samevalgsstyret

    Personidentisk med formannskapets medlemmer

     
  • Stemmestyrer

    Kommunestyret delegerer myndighet til valgstyret å foreta valg av stemmestyrer

     
  • Intern klagenemnd

    Arne Rotnes, (H) nestleder

    Ståle Johansen,(AP) leder

    Ann Tove Wilhelmsen (SP)



    Varamedlem:

    Ståle Sæther (H)

    Arve Berntzen (AP)

    Cato Kristiansen (SV)

  • Heimevernsnemnd

    Kim Gøran Pedersen (AP) medlem

    Ulf Rune Pettersen, (SV) varamedlem

  • Overformynderi 
  • Overført Fylkesmannen pr. 01.07.2013
     
  • Råd for mennesker med nedsatt funksjonsevne

    Linda Martinsen

    Elin Ann Bergfald (H)

    Jorid B Martinsen


    Varamedlemmer:
    lngrid Olsen (SP)

          Er også valgt til brukerutvalg som bindeledd mot brukere av NAV tjenestene i Loppa kommune

 

  • Eldreråd 

    Arne Rotnes

    Annfrid Slettvoll

    Astrid Johansen

    Ann Tove Wilhelmsen

    Fabrice Caline

  • Varamedlemmer:

    Jorun Ellingsen

    lngvi Jan E. Luthersson

    Ann H. Johansen

    Hans Roald Johnsen

    Heidi Dahl

  • Styre for Loppa boligstiftelse 

    Solveig Dahl

    Kai Edgar Flåten

    Ronja Garden

    HeidiDahl

    Varamedlemmer:

    1.Hans Roald Johnsen

    2.Arve Berntzen

    3.Ståle Sæther

    4.Ann Tove Wilhelmsen

  • Representant med varamann til Loppa kirkelig fellesråd
    Valget utsettes til neste kommunestyremøte

 

  • Representant med varamann til Alta Kraftlags årsmøte
    Representant Steinar Halvorsen og Line Enger Posti som vararepresentant.

 

  • Representant med varamann til generalforsamlingen i Ymber
    Steinar Halvorsen velges som representant og Line Enger Posti som vararepresentant.

 

  • Representant med varamann til Bergsfjord fiskeriservice AS
    Representant Hans Roald Johnsen  og Fabrice Caline som vararepresentant.

     
  • Representant med varamann til Vest Finnmark Avfallsselskap IKS

           Representant Stein Thomassen og Fabrice Caline som vararepresentant.

  • Representant med vararepresentanter til Interkommunalt Arkiv Finnmark IKS

           Torill Martinsen

            Vararepresentanter:

           l-.Ann Tove Wilhelmsen

          2.Turid Grønbech

          3.Hans Roald Johnsen

  • Representant med varamann til representantskapet i Vest Finnmark kommunerevisjon IKS

            Representant Arve Berntsen og Hans Roald Johnsen  vararepresentant.

  • Representant med varamann til Kontrollutvalgssekretariatet i Vest Finnmark IKS

            Valget utsettes til neste kommunestyremøte.

  • Representant med varamann til samarbeidsutvalget ved
    Saken utsettes til neste kommunestyremøte.
    •  
  • Representanter til representantskapet Bergsfjord samfunnshus

    Kolbjørn Johansen

    Erling Hansen

    Henry Hansen

    Hanne Nyheim

          Varamedlemmer:

         

  • Takstnemd

    Geir Stensen, leder
    Tor-Kyrre Olsen, nestleder
    Solveig Dahl


     
  • Overtakstnemnd 

    Olav Henning Tronal, leder
    Ann-Tove Wilhelmsen, nestleder
    Knut Gustavsen

    Varamedlemmer:
    1. Marit Rustad
    2. Ulf Rune Pettersen
    3. Frits Fossmo
  • Dyrevernsnemnd 2013 - 2016
    Nemnda dekker kommunene Kautokeino, Alta, Loppa og Hasvik og er en del av Mattilsynet distriktkontoret for Vest-Finnmark

    Medlemmer
    :
    Isak Thomas Triumf (Kautokeino)
    Knut Arne Mikalsen (Langfjordbotn)
    Roger Larsson (Alta)
    Anne Nystad (Hasvik)
    May Elin Bakken (Alta)

    Varamedlemmer:
    Nils S. Buljo (Kautokeino)
    Tore Karlstrøm (Langfjordbotn)
    Willy Danielsen (Loppa)
    Kirsten Berit Hætta (Masi)
    Andreas Mathilassen (Alta)

     

 

Kommunestyreprotokoll 30.09.2011
Kommunestyreprotokoll 28.10.2011