TV-aksjonen 2026 - Vi trenger bøssebærere

Bli med på verdens største dugnad!

Årets TV-aksjon går til NRC Flykningshjelpen. Søndag 18. oktober går vi sammen for å gi mennesker på flukt et trygt hjem og håp for familien.

Nærmere 120 millioner mennesker er på flukt fra krig, konflikt og forfølgelse. Årets TV-aksjon skal bidra til at over 400 000 mennesker får tryggere og bedre boforhold i Syria, Gaza, Afghanistan, Tsjad, Sudan og DR Kongo. 

NRC Flyktninghjelpen er Norges største humanitære organisasjon og hjelper mennesker på flukt i noen av verdens verste kriser. 

Dette går pengene fra TV-aksjon til

Pengene fra årets TV-aksjon skal blant annet gå til: 

  • Nødboliger og husly for mennesker med akutt behov for et sted å bo.
  • Reparasjon og utbedring av midlertidige boliger.
  • Rehabilitering av ødelagte boliger slik at familier kan vende hjem. 
  • Tilgang til rent vann og bedre sanitære forhold. 
  • Juridisk hjelp knyttet til bolig- og eiendomsrettigheter. 

Sammen skal vi bidra til at mennesker som har mistet hjemmene sine får trygghet, beskyttelse og muligheten for å bygge opp livet på nytt. 

Bli med som bøssebærer

Vi trenger bøssebærere i Loppa!

Bli med på årets TV-aksjon søndag 18. oktober. Som bøssebærer bruker du rundt to timer på å gå fra dør til dør i nærmiljøet. Bøssebærerne er selve hjertet i TV-aksjonen, og innsatsen gjør en stor forskjell. Meld deg som bøssebærer på tvaksjonen.no.

Bli med og gjør en forskjell for mennesker på flukt!